пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Україна Шевченкова квітне , бо вишивана у неї душа

 «Україна Шевченкова квітне , бо вишивана у неї душа»

Мені сорочку мама вишивала,
Неначе долю хрестиком вела,
Щоб лихих стежинок не шукала
І до людей привітною була.
Виконуй доню – мама говорила,
- Життя закони, істини прості:
Не зраджуй землю, що тебе зростила,
Не залишай нікого у біді.
А сорочка мамина біла-біла,
А сорочка мамина серцю мила,
А сорочка мамина зігріває,
Я її до серденька пригортаю
Вірші про вишиванку читають -
Кукуруза С.В., Страшенко В.Н., Шаповалова Т.І., Невесенко О.В. , Кузнецова Т.М., Карабут Л.М., Профір Анна, Демидко Дмитро, Базима Поліна, Вальков Олександр, Коров’яковський Максим, Горошко Кіріл, Коваленко Максим.

День вишиванки

 "У третій четвер травня відзначається День вишиванки. Цього року це свято припало на 20 травня. Святкувати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто прогулянку. День вишиванки цікавий тим, що не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів.

Сьогодні учні 5 класів були присутні на заході, присвяченому вишиванці. Вони прослухали цікаву інформацію про історію виникнення свята, «Вишиванки: 10 цікавих фактів», проповідки та повір’я про вишиту сорочку. Учні читали вірші, переглянули уривки фільмів «Твій генетичний код», «Спадок нації», прослухали легенду про вишиванку та чудові пісні, присвячені українським вишиванкам.
Не можна було не згадати про місцеву майстриню вишивки, Надію Князь. Роботи , подаровані Надією Григорівною нашій школі , прикрашали актову залу під час проведення заходу. Присутні познайомилися із її вишитими рушниками за допомогою віртуальної фотогалереї , яка була зроблена під час її першої персональної виставки для наших учнів декілька років тому.
Якою би не була в кожного із нас доля , як би не складалися обставини життя , яким би не було становище в Україні та у світі, яка пора року не була би за вікнами наших осель, нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам’ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!
Коко Шанель говорила, що найкращим вбранням для жінки є чорне маленьке плаття. Вона просто не бачила українських жіночих вишиванок! Будьте жіночними – одягайте вишиванку.
У підготовці та проведенні заходу були залучені учні 5- Б класу: Горошко К., Смолянінова М., Кооровяковський М., Ульянова С., Благодарова А., Фесько Д. та вчитель інформатики  Невесенко О.В."
Завідуюча шкільною бібліотекою Кубеєва Н.П.


четвер, 13 травня 2021 р.

Мама - найважливіша людина у житті кожного

 Напередодні Дня матері для учнів 3-х класів був проведений захід "Мама - найважливіша людина у житті кожного" (бібліотекар Кубеєва Н.П., класні керівники Браташ О.О., Лістунова Л.Я.)

Діти розповідали вірші, переглядали відео, слухали про історію виникнення свята. Дуже зацікавила дітей притча про маму, яку вони переглянули на екрані.
Захід пройшов цікаво та корисно.

Третьокласники для своїх мам

 Наші третьокласники для своїх любих мам виготовили чудові листівки і разом зі словами любові та вдячності надсилають в цей святковий день!

четвер, 25 березня 2021 р.

«В книжечку на згадку – зробимо закладку»

 «В книжечку на згадку – зробимо закладку»

Візерунчату закладку
Книзі подаруй на згадку.
Ще й обкладинку вдягни,
Життя книги збережи!
Закладка - смужка паперу, тасьма і т. ін., що закладається у книгу, зошит і т. ін. для позначення потрібного тексту (визначення за тлумачним словником).
Читаючи книгу, ми звикли закладати сторінки, аби продовжити читання. То ж закладка повинна бути у кожного читача. До того ж, закладка допоможе не тільки не забути, на якій сторінці закінчилася захоплива розповідь, але й стане прикрасою улюбленої книги. Зробити закладку можна практично з усього, що є під рукою – кольорового паперу, бісеру, тканини, ниток… Та найкраща з закладок та, яка виготовлена своїми руками.
Регулярно перевіряючи стан підручників в учнів школи, з’ясовується, що у деяких підручниках відсутня закладка. Серед учнів 2 та 3 класів був проведений майстер – клас «В книжечку на згадку – зробимо закладку», де учні за допомогою бібліотекаря школи Кубєєвої Н.П. змогли виготовити закладки власними руками. Бібліотекар не тільки показала, як це можна зробити, а і пояснила значення закладки і для учнів, і для підручника.
Щоб відкрити без вагання
У підручнику сторінку -
Необхідну для читання,
Де чомусь зробив зупинку,
Щоб завдання пам’ятати,
Сторінок не загинати,
Зайвий раз їх не гортати,
Щоб завжди книжки тримати
У належному порядку -
Треба в них постійно мати
Лиш одну зручну закладку.
Діти з захопленням виготовляли закладки не тільки для своїх книжечок, але й залишили виготовлені ними закладки у бібліотеці для найменших читачів – першокласників.
Книга – світоч процвітання,
А закладка – дрібочка – лампадка,
Крихітка - каганчик над потрібною сторінкою…
Ангел – метелик, що пурхає по світлих думках,
Махне крилом , і буде тобі прозріння.
Охайне поводження з художньою літературою, підручниками - запорука їх збереження і довголіття. І наявність закладки – один з таких простих та ефективних заходів продовжити життя книзі.
Цікаві закладки для себе або друзів можна зробити власноруч з абсолютно різних матеріалів. Такі дрібниці завжди дуже приємні.

Підведені підсумки «Тижня книги»

 Підведені підсумки «Тижня книги»

Ось і промайнули дні, присвячені «Тижню книги».
Але зустріч із книгою, цікавими журналами, пазлами та шашками продовжується. Після весняних канікул сподіваємося, що зустріч із цікавими героями казок та оповідань продовжиться, не зважаючи на можливий карантин. Адже, ідучи на канікули, учні школи «запаслися» літературою. Хтось взяв художню літературу, а хтось - підручники для підготовки до ЗНО. Сподіваємося, що час на канікулах буде проведений цікаво та плідно.
За оголошеним ще у жовтні конкурсом підведені підсумки «Найактивніший читач шкільної бібліотеки".
Найактивнішими читачами шкільної бібліотеки за підсумками навчального періоду та «Тижня книги» стали: Скорик Ліза, Майданевич Аня, Райденко Маша, Василенко Віка, Божок Соня, Артюх Анжела - 2-Б клас та Лішунова Катя, Коваль Катя, Крохмальна Ніколь, Павлюченко Марк, Чекан Вероніка - 2-А клас.
В останній день третьої навчальної чверті учням вручені подяки. На жаль, із поважних причин не всі учні були присутні в школі.
«Хай не буде у вас ні єдиного дня, щоб ви не прочитали жодної сторінки з нової книги. Людина, яка вміє і любить читати - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги».


четвер, 18 березня 2021 р.

Дарування книг у бібліотеку

 Дарування книг у бібліотеку – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду.

Дені Дідро говорив «Здійснюйте добро, поки ви існуєте»
Дарунки книг у бібліотеку – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів і бібліотекаря. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.
В рамках Міжнародного Дня Книгодарування, що проходить 14 лютого, бібліотечний фонд поповнився цікавими книжками для читачів молодшого та середнього шкільного віку. Але хотілось би , щоб ця акція тривала…..
Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
У ній поета віршів море,
Кохання, радість, смуток, біль.
А ще незвідані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож дурно книгу не змарнуй
Бібліотеці подаруй!
З нагоди оголошення в школі «Тижня Книги», юні читачі шкільної бібліотеки, звертаються до всіх небайдужих …..- подаруйте нове життя своїм книгам!
Віримо, що добрі справи завжди повернуться добром!


середа, 10 березня 2021 р.

Тарас Григорович ШЕВЧЕНКО

 Тарас Григорович ШЕВЧЕНКО (1814-1861)

«Він вийшов з народу,жив з народом і не тільки думкою, а й умовами життя був з ним тісно, кровно зв’язаний»
«І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.»
Видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор "Кобзаря", співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860)
Нема на Україні видатного, передового поета і письменника, який би не відчував на собі могутнього впливу титана української поезії -Тараса Шевченка Він оплодотворяє літературу свого народу художньою силою і простотою слова, палкою любов’ю до народу.
Минуло 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка - славного сина українського народу, геніального поета - революціонера. Але й сьогодні , як живий з живими, говорить він з своїми потомками, вільно і гордо багатомільйонними голосами різними мовами лунає полум’яне, гнівне і ніжне Шевченкове слово.
«Ви - розбойники неситі,
Голодні ворони!
По якому правдивому,
Святому закону
І землю, всім даною,
І сердешним людом
Торгуєте? Стережіться ж,
Бо лихо вам буде…»
Тарас Шевченко прожив 47 років: з них пробув 24 роки в кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Загалом на Батьківщині він був нечастим гостем... Але де б він не перебував – він завжди залишався сином своєї землі, пам'ятав її і сумував за нею, як за матір'ю. Саме тому Україна стала у творчості Шевченка головним образом, овіяним любов'ю і тугою.
«В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.»
Світлий образ великого Кобзаря, його гнівна, сповнена революційної сили поезія живуть і вічно житимуть у серці народному!


вівторок, 9 березня 2021 р.

Тиждень книги

 Творчість юних читачів



Тиждень книги

 


До 150 річчя Лесі Українки

 

До 150 – річчя з дня народження Лесі Українки
В історію української літератури Леся Українка ввійшла як поетеса мужності й боротьби. Своє слово і свій талант вона віддала служінню народу, рідному краю. Думка про нього не на хвилинку не покидала Лесю Українку.
Творча спадщина Лесі Українки включає більше 270 віршів,
не рахуючи поем і віршованих драматичних творів,
півтора десятка оповідань, стільки ж статей,
величезну кількість перекладів,
безліч зібраних унікальних народних пісень, казок, переказів,
легенд українського народу.
«Мені здається, що я маю перед собою якусь велику битву, з якої вийду переможцем або зовсім не вийду. Коли у мене справді є талант, то він не загине, - то не талант, що погибає від туберкульозу чи історії! Нехай і заважають мені сі лиха, але зате, хто знає, чи не кують вони мені такої зброї, якої нема в інших, здорових людей».
Заходи до святкування річниці з дня народження Лесі Українки на державному рівні завершуються, та ми намагатимемося, щоб Лесине слово звучало у стінах школи і щоб наша молодь частіше черпала знання з багатої спадщини народу.


https://www.facebook.com/100012258394320/videos/1231702857248316