До 150 – річчя з дня народження Лесі Українки
24 лютого в районному музеї відбувся інтегрований урок: бібліотечна година – факультатив з української літератури «Дзвінка струна Лесиного слова» для учнів 5-Б класу (класний керівник Невесенко О.В., учитель Боженко В.В., бібліотекар Кубєєва Н.П.)
Бібліотекар школи розповіла про цікаві факти із дитячого життя поетеси Лесі Українки – надзвичайно талановитої, чутливої, з глибоким справжнім музичним дарування. Із усіх обдарувань, які мала Леся, найбільше її приваблювала музика. Та доля дівчини побудувала її життя зовсім по-іншому. У той час у неї вже починався туберкульоз. Леся захворіла після зимової пригоди: 6 січня 1881 року вона змерзла на березі річки Стир, коли спостерігала, як у переддень Різдва освячують воду.
У 1983 році Лесі оперували ліву руку і на її музичній кар’єрі поставлена крапка. Через хворобу Лесю до школи не віддали. Та завдяки матері вона дістала глибоку і різнобічну освіту. Письменниця знала більше 10 мов, вітчизняну і світову літературу, історію, філософію.
Бібліотечний урок продовжив Кононенко М.І., який розповів про роботу художника Бондаренка М.М., присвячену твору Лесі Українка «Лісова пісня». Альбом ліноритів художника Миколи Бондаренка до «Лісової пісні» включає 49 чорно–білих гравюр. Ці роботи умовно можна поділити на три частини: листи, що показують діючих осіб драми; пейзажі «Лісової пісні»; аркуші, на яких можемо побачити взаємовідносини Лукаша та Мавки. Хоч учні 5 класу ще не вивчали даний твір, але їм було цікаво почути, як же художник створює ці шедеври.
«В цій драмі ніхто нікого не зраджує. А кожен із них був сам собою: Лукаш не зміг переступити земне, а Мавка – небесне. Їхні відносини - як лінія горизонту, яка може бути красивою. Та ніколи небо не опуститься на землю, а земля не підніметься до неба», - Микола Бондаренко.
Внук Миколи Бондаренка – Владислав, учень 5-Б класу нашої школи, може пишатися своїм дідусем та багато чому навчитися у нього.
Дякуємо працівникам музею, Бондаренку М.М. за можливість спілкування в такому форматі.